Un parfum este un amestec lichid de uleiuri aromatice sau compuși aromatici, de fixativi și de solvenți, utilizat pentru a da corpului uman, unor obiecte sau unui spațiu un miros plăcut.
Parfumul este arma femei cu care aceasta cucerește orice bărbat. Un parfum bine ales , atât în funcție de personalitate cât și de vârstă sau timp, poate cucerii pe oricine nu doar un bărbat.
C-THRU este unul dintre parfumurile de genul low cost, parfumuri preferate în deosebi de adolescente, dar nu numai.
Parfumul C-THRU este caracteristic unei femei moderne, plină de viață, cu stil și elegantă, care acționează cu încredere și optimism. Femeia C-THRU trăiește viața la maxim și știe cum să-și realizeze visele.
Gama Cosmic Aura a intrat în portofoliul C-thru în vara acestui an. C-thru este distribuit în România de către Grupul Sarantis.
La evenimentul Bucovina Beauty din această vară , am primit setul încă nelansat pe vremea aceea.
Setul este compus dintr-un deo body spray, deodorant natural spray și apă de toaletă.
Am primit deodorantul acum ceva vreme, însă n-am apucat să-l folosesc foarte mult. Doar la începutul verii într-una din perioadele când erau căldurile alea nebune. Nu știu dacă știi, povestea mea cu zona delicata care nu prea tolerează nimic. De fapt tolerează dar nu prea fac față și doar cu câteva m-am înțeles bine și a făcut față la căldurile verii.
Ei bine acesta și-a cam făcut treaba și m-am bucurat mult pentru că-mi place foarte mult mirosul. Persistența sa este bunicică și a trecut cu brio chiar și în zilele cele mai toride. E drept nu 12 h dar reaplicat la o perioadă de timp a fost ok. În plus l-am combinat cu deodorantul spray și au făcut echipă bună împreună. Mie clar îmi place.
C-thru Cosmic Aura o învăluire de arome
O sa profit de ocazie și să spun câteva despre diferența dintre deodorant și antiperspirant. Am văzut de multe ori ca se face confuzie intre ele, așa că e timpul să facem puțină lumină.
Deodorantul (cum e cel de la C-THRU) nu previne senzația umedă a axilei, ci doar combate mirosul neplăcut al transpirației. Deodorantul poate fi folosit atât la axilă, cât și pe întreg corpul, mâini, picioare sau unde mai vrei tu. ) În schimb antiperspirantul controlează transpirația și efectele sale, păstrând piela axilei uscată.
Ingredientele antiperspirantelor previn și împiedica transpirația să ajungă pe suprafața pielii. Atât deodorantele, cât și antiperspirantele, conțin ingrediente antibacteriene care nu permit dezvoltarea bacteriilor, cele responsabile cu declanșarea mirosurilor neplăcute.
Apă de toaletă Cosmic Aura – C-THRU
Întotdeauna m-au fascinat bobitele acelea din plastic din sticlele de parfum C-thru. Așa frumos se aud atunci când agit sticla. Mie mi-au dat tot timpul senzația de revigorare, însă aromele C-thru nu sunt exclusiv pe zona fresh.
Cosmic Aura are note florale fructate. Printre tonurile sale se numără tonuri de bergamotă verde, coacăze roșii,pepene galben și mandarine. Notele de mijloc sunt învăluite de iasomie, cyclamen și geranium. Iar ca și note de bază moscul este vedeta alături de pachiouli și vanilie. Toate aceste note puse una lângă alta pe mine m-au cucerit și nu mă mai satur să îl port.
Este un parfum perfect pentru a fi purtat întreaga zi și folosite toate împreună dau o rezistență mult mai mare.
Apa de toaleta se găsește în variantă de 30 sau 50 ml, iar preturile produselor sunt mai mult decât rezonabile. Deo body spray 150 ml iar deodorantul spray 75ml.
Toate se găsesc atât în supermarket- uri cât și în magazine online, gen Notino, Emag sau altele.
Nu le-am încercat până acum, dar mi-ar plăcea să le încerc ?
Eu am ramas doar cu deodorantul ??? dar sunt super toate.
C-Thru… n-am mai cumparat de ceva vreme produse de la ei, dar nici nu stiam ca au lansat unele noi. Daca zici ca sunt deja un supermarket-uri, am sa ma uit si eu maine dupa deodorantul spray, sa vad cum miroase.
Îmi plac parfumurile C-Thru, consider că sunt perfecte pentru femeile sigure pe ele, elegante si cochete. Parfumul persista si nu deranjeaza deloc prin miros.
Andreia, a trecut o vreme de cand nu am mai trecut prin articolele tale, si astazi am cautam un parfum C-Thru si am dat de articolul tau, coincidenta sau nu…;) Noh, este adevarat si eu am fost fana acestui ‘brand’ insa atunci cand au aparut la noi erau aproape la fel de scumpe ca si cele cunoscute cu nume rezonabile, mai ‘da firma’ sa zic asa si nu prea m-a atras sincer sa cumpar insa am folosit apoi din curiozitate aceasta apa de toaleta: C-thru Glamorous, mie una mi-a placut foarte mult si chiar este ieftin acum (30 lei 30ml). :*
Am mirosit si eu cateva din gama asta prin vara si mi-a placut mult mirosul iar pretul e unul rezonabil asa ca le-am pus pe lista de Black Friday.
Aceasta gama nu o stiu …cu ani in urma ma rasfatam cu deodorantele C-THRU.
Mie mi se pare o gama tare reusita. Iar faprul ca are la baza mosc, clar m-a cucerit! Astept sa vad ce surprize mai au pentru noi!
Are mosc? Înseamnă că mi-ar plăcea și mie cum miroase, îl voi testa în magazin.
Detin si eu acest set de la C-HTRU si imi place cel mai mult apa de toaleta. Chiar sunt produse foarte convenabile la pret.
O sa caut si eu noua gama in magazine. Chiar arata super ambalajele si, din ce ne povestesti tu, cred ca mi s-ar potrivi si aromele.
Inca n-am incercat aceasta gamă, nici nu am vazut prin magazine. Sper sa le gasesc, ca-mi place foarte mult brandul!
In prezent ma rasfat cu aceasta gama pentru ca-mi pare ca pe pielea mea miroase mai bine in anotimpurile reci decat in cele calde.
Nu am mai mirosit de mult produse C-Thru dar gama asta arata senzational de bine, cred ca miroase excelent.
Nu am incercat varianta asta de C-TRU, dar imi plac maxim si sunt convinsa ca sunt si placute ca si miros